• Termovíze PULSAR Quantum HD38

pulsar

 • Rozlišení detektoru 384x288 pixelů
 • Objektiv o průměru 50mm, F38/0,8
 • Optické zvětšení 2,1x, digitální zoom 2x
 • Obnovovací snímková frekvence 30Hz
 • OLED displej s rozlišením 640x480 pixelů
 • Start < 10s
 • Možnost manuální kalibrace
 • Třída voděodolnosti IPX4
 • Provozní teploty -20..50OC


Termovízní pozorovácí přístroj Quantum HD38 umožňuje pozorování a detekci objektů za jakýchkoliv podmínek: den nebo noc, déšť nebo sněžení, mlha nebo kouř a dokonce umožňuje vidět přes křoví nebo lesní porost. Přístroj převádí lidským okem neviditelné tepelné záření do viditelného spektra a zobrazuje na mikroobrazovce.


Hlavnimi přednostmi termovíze Quantum HD38 jsou:


 • detektor-mikrobolometer s rozlišením 384x288 pixelů
 • kvalitní velký objektiv s průměrem 50mm (F38mm/0,8) je vyroben z čistého germania (jedná z nejdůležitějších a nejdražších součastek jakéhokoliv termovízního přístroje tvořící až polovinu jehoceny)
 • mikrodisplej s rozlišením 640x480 pixelů, vyrobený dle nejnovější technologii OLED, zobrazující oproti klasickým LED obrazovkam s 50% lepším kontrastem a bez problem pracujícím při okolních teplotách i -20°C. Dulěžíta je i malá spotřeba OLED displejů, která se promítá i v celkově delší provozní době přístroje
 • pětičočkový okulár, který vytvaři kvalitní obraz bez zkreslení a bez tunelového effektu.


Obraz, který vytvaří Quantum HD38 je dokonale ostrý a kontrastní, je prokreslen do nejmenších detailů a tak Vám neunikne, například ani letící kolem Vás motýlek.


Dalšími duležitým parametrem přístroje Quantum HD38 je obnovovací snímková frekvence 30Hz, při které nedohází k žádnému zpomalení obrazu a tak lze bez problému pozorovat i rychle se pohybující objekty jako například běžící zvěř, jedoucí auto.


Optické zvětšení 2,1x je dobrým kompromicem mezi zvětšením a zorným polem a pro lepší rozpoznávaní na dálku muže byt digitálně zvýšeno na 4,2x. Přístrojem reálně vidite na kilometry a budete schopný například rozpoznat lidskou postavu na až 900m.


K ještě lepší detekce objektů kromě normálního režimu pozorovaní (teplejší objekty jsou zobrazené světle vůči tmavšímu studenějšímu pozadí) přístroj nabízí i inverzní režim, při kterém teple objekty se zobrazují tmavě na světlem pozadí. Tento režim vytvaři prirozený obraz zejména na otevřeném prostranstvi.rezim rezimZ provozního hlediská je bezpochyby velmi přiznivá rychlá odezva přístroje: startuje miň než za 10s a vypíná se ihned po stisknutí tlačítka OFF. Nezbytná kalibrace přístroje se provádí automatický při jeho startu a navíc v průběhu pozorování vzhledem ke změně okolních podmínek a teplotnímu přizpůsobení přistroje okolní teplotě má uživatel kdykoliv možnost provést kalibraci ručně a to stisknutím jediného tlačítka.


Přístroj byl navržen k použíti v terénu tak aby byl mobilní, pohotovostní a kompaktní. Je lehký a bez problému se vejde do kapsy bundy. Tělo přístroje je vyrobeno z uhlíkových vláken a je částečně pogumováno pro jistější držení například v rukavicích v zimě. Přístroj splňuje podmínky vodotěsnosti dle normy IPX4. Na těle přístroje je umístěna doplňková Weaver lišta pro upevnění příslušenství. Ovládací prvky přístroje jsou umístěni v polohách pro komfortní ovládaní prsty při držení přístroje v ruce. K nahrávání nebo promítání obrazu na externím zařízením např. monitoru, přistroj je vybaven zástrčku video výstupu. Při intenzivním použití nebo při stacionárním umistění přístroje je možné využit externí zdroje napájení které se připojují do zástrčky napájení. Zařízení je určeno pro provoz v teplotách -20 až 50 stupňů a schopno provozu 4 hod. od jednoho kompletu baterek (4x AA).


Techniké parametry

Relativní světelnost: 0,8
Rozměry: 200x86x59mm
Hmotnost: 0.47kg
Dioptrická korekce: ± 5dioptrie
Vzdálenost rozpoznání: 900m
Zorný úhel: 14.4x10.8°
Napájení: 6V (4xAA) V
Typ videosignálu na výstupu: CCIR / EIA (dle regionu)
Provozní doba: 2 hod.
Provozní teploty: -10..+45 °C
Připojovácí závit: ANO
Voděodolnost: IPX4 Senzor: UL 03 16 2
Rozlíšení: Microbolometr 384x288 / OLED displej 640x480 pixelů
Citlivost: 7.7 … 13.2 mkm
Oční reliéf: 20mm
Zvětšení: 2,1x

Termovíze PULSAR Quantum HD38

 • Kód výrobku: Termovíze PULSAR Quantum HD38
 • Dostupnost: Na objednávku
 • 98 800,00 Kč